Előadás rövid bemutatója:
Jártál már úgy egy sűrű erdőben, hogy közben egy szobában ültél? Egy különleges kalandra hívunk, amely során szükség lesz a szemedre, füledre, a legnagyobb érzékszervedre, a bőrödre, de kérünk, az orrodat se hagyd otthon! Ezeknek a segítségével idevarázsoljuk az erdő illatát, hangjait, texturáját, hideget és meleget és olyan csodákat, amelyeket csak csukott szemmel láthatsz. Itt te leszel a főszereplő, éld meg a saját történeted, találkozz a zölddel, az állatok simogatásával, a virágok harmatával!
Előadó rövid bemutatója:
Demény-Gavallér Csenge: 2013-ban végzett Kolozsváron, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem gyógypedagógia szakán. Jelenleg Nagyváradon dolgozik a Bonitas Speciális Oktatási Központban mint gyógypedagógus. Két gyermek édesanyja.
Mikloviciu Ilona tanító-óvónőképzőn végezett Nagyváradon a Iosif Vulcan Líceumban, majd a nagyváradi Állami Egyetemen folytatta tanulmányait. Jelenleg a Bonitas Speciális Oktatási Központban dolgozik. Egy vidám kislány édesanyja.
Wagner Andrea gyógypedagógus, logopédus és háromgyermekes édesanya. 2001-ben végzett a Babeş–BolyaiTudományegyem Pszichológia és Neveléstudományi Tanszékének gyógypedagógia szakán. A Bonitas speciális iskolaközpontban végzett terápiás munkájának kiindulópontja, hogy a sajátos igényű gyermekek egyéni képességeit és adottságait felmérve, az érintett családokkal, pedagógusokkal szoros együttműködésben megtalálhassák a legoptimálisabb fejlődési lehetőségeket a gyerekek számára.
Popescu Alexandrina Angelica gyógypedagógus, logopédus a Bonitas Speciális Oktatási Központban dolgozik. Képzőművészeti egytemet végzett 2001-ben, pszichológiát 2009-ben, egy 13 éves lány boldog édesanyja.
Kurut Henrietta-Barbara 2021-ben végezte tanulmányait Kolozsváron, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem gyógypedagógia szakán. Jelenleg Nagyváradon dolgozik a Bonitas Speciális Oktatási Központban óvónőként.
Dan Beáta-Andrea a Bonitas Speciális Oktatási Központ gyógypedagógusa, valamint a Debreceni Egyetem doktori hallgatója. Óraadó tanárként is dolgozik a PKE és a Debreceni Egyetem Neveléstudományi Tanszékén. Kutatási területe a sajátos nevelési igényű és fogyatékkal élő gyerekek és azok családjainak helyzete romániai kisebbségi létben. A CHERD és a LearnInnov kutatócsoport tagjaként a családi bevonódás és a közösségi tanulás területén végez kutatásokat.